REFUNDACJA NFZ

Refundacja z Narodowego Funduszu Zdrowia  na zakup środków pomocniczych i przedmiotów ortopedycznych – w kilku krokach

Z dniem 1 czerwca Rozporządzeniem Ministerstwa Zdrowia zostały zwiększone uprawnienia lekarza POZ w zakresie wystawiania zleceń na wyroby medyczne. 

Aby otrzymać refundację:

należy udać się po zlecenie na ŚRODKI POMOCNICZE I SPRZĘT ORTOPEDYCZNY tj.:pieluchomajtki, wkłady anatomiczne, podkłady higieniczne, cewniki, worki urologiczne, sprzęt stomijny, materace i poduszki przeciwodleżynowe, balkoniki, kule i laski, peruki, protezy piersi, rurki tracheostomijne i ręczne wózki inwalidzkie
do lekarza podstawowej opieki zdrowotnej, 

natomiast w celu uzyskania zlecenia na POZOSTAŁE WYROBY MEDYCZNE tj. specjalistyczne wózki inwalidzkie, pionizatory, ortezy, krtanie elektroniczne, aparaty na bezdech,

należy udać się do lekarzy specjalistów:
ortopeda, chirurg, traumatolog, neurolog, lekarz rehabilitacji ruchowej, reumatolog, onkolog.

Z potwierdzonym zleceniem można udać się do realizatora zlecenia, czyli Sklepu Medycznego, gdzie można odebrać refundowany sprzęt. Jeżeli pacjent, na którego zostało wystawione zlecenie, nie może sam dotrzeć do placówki, istnieje możliwość odbioru sprzętu przez inną osobę, posiadającą dowód osobisty oraz wyżej wymieniony dokument.

Szczegółowych informacji udzielamy na miejscu w każdym z naszych punktów sprzedaży, telefonicznie oraz drogą mailową. Wykaz sklepów w zakładce Sklepy.

 

Komentowanie wyłączone.