Stowarzyszenie Wzajemnej Pomocy „Flandria” zaprasza na wyjątkową, jubileuszową
XV Spartakiadę Osób Niepełnosprawnych,
połączoną z obchodami Jubileuszu 20-lecia działalności Stowarzyszenia, które odbędą się 17 września 2016 w Inowrocławiu.
W godzinach od 10.00 do 17.00, w kilku różnych punktach Inowrocławia, na mieszkańców oraz zaproszonych gości będą czekały liczne jubileuszowe atrakcje!

Organizatorem Integracyjnej Spartakiady Osób Niepełnosprawnych jest Stowarzyszenie Wzajemnej Pomocy „Flandria”, które w bieżącym roku obchodzi 20 –lecie działalności. Głównym celem Stowarzyszenia jest promocja zdrowia, popularyzowanie idei wolontariatu oraz działania ukierunkowane na pomoc osobom chorym, starszym, niesamodzielnym i niepełnosprawnym. SWP „Flandria” organizuje Spartakiadę od 2002 roku. Główny cel stanowi aktywizacja środowisk osób niepełnosprawnych oraz popularyzowanie terapii ruchem. Co roku w zawodach bierze udział ponad 1000 osób w tym około 300 niepełnosprawnych zawodników, którzy corocznie oczekuje na ten specjalny dzień – pełen emocji i nagród dla każdego.

Poniżej ramowy plan imprezy.

Plan obchodów Jubileuszu 20-lecia SWP „Flandria”

oraz XV Spartakiady Osób Niepełnosprawnych:

 

9:30 – 10:00 – Zbiórka uczestników parady ulicznej – Plac Klasztorny

Zaproszonych gości, uczestników Spartakiady i ich opiekunów oraz kibiców a także  przedstawicieli mediów zapraszamy pod Plac Klasztorny, przy Teatrze Miejskim, gdzie będą czekali nasi animatorzy oraz wolontariusze.

10:00 – 10:45 – Przemarsz ulicami:

  • Plac Klasztorny (obok Teatru Miejskiego),
  • Królowej Jadwigi,
  • Solankowa,
  • Roosevelta,
  • Hala Widowiskowo – Sportowa (Niepodległości 4)

Przemarsz uświetnią nasi animatorzy oraz orkiestra. Mamy zapewnione wsparcie medyczne oraz policji.

Informujemy, że w trakcie deszczu i niepogody przemarsz się nie odbędzie i należy bezpośrednio udać się do Hali Widowoskowo – Sportowej.

 

Hala Widowiskowo – Sportowa:

 

10:45 – 11:30 – Uroczyste otwarcie Spartakiady:

Po wniesieniu flagi i wejściu zawodników następuje wspóle śpiewanie hymnu. Po przemówieniach gości oraz zapaleniu znicza XV Spartakiada Osób Niepełnosprawnych zostaje oficjalnie otwarta.

11:30 – 12:30 – Briefing prasowy – 20 lat działalność SWP „Flandria”

W sali konferencyjnej odbędzie się podsumowanie 20 lat aktywności Stowarzyszenia. Przemawiać będą między innymi Dyrektor Stowarzyszenia – Ineza Skrzypiec Sikorska oraz inni znamienici goście.

Briefing jest dostępny wyłącznie dla zaproszonych gości  oraz przedstawicieli mediów.

11:30 – 15:30 – atrakcje przed Halą Widowiskowo – Sportową

W ramach integracji mieszkańców z osobami niepełnosprawnymi oraz propagowaniem wzajemności oraz tolerancji zostały przygotowane dla wszystkich zainteresowanych osób drobne atrakcje, takie jak gra miejska z nagrodami, pokaz pierwszej pomocy, pokazy psów policyjnych.

11:30 – 16:00 – konkurencje sportowe poszczególnych grup zawodników XV Spartakiady oraz występy artystyczne

W przerwach między zawodami poszczególnych grup startowych będą się odbywały występy artystyczne na hali.

16:00 – 17:00 – dekoracja zawodników XV Spartakiady, dekoracja drużynowa

Między godziną 16:00 a 17:00 zaplanowane jest uroczyste wręczanie nagród, pucharów, dyplomów oraz medali za I, II i III miejsce oraz nagrody uczestnictwa dla wszystkich zawodników. Na zakończenie 3 najlepsze drużyny otrzymają nagrody rzeczowe oraz puchary za największą ilość zdobytych punktów. Pragniemy również poinformować, że godziny dekoracji uczestników mogą ulec nieznacznej zmianie, w zależności od czasu trwania poszczególnych konkurencji.

17:00 – Zakończenie XV Spartakiady

Galeria „Solna”

 

12:00 – 17:00 – animacje oraz akcje profilaktyczne

W  Galerii będzie można skorzystać z badań profilaktycznych oraz aktywności związanych ze zdrowiem. Na jej terenie w sześciu punktach będą poruszane następujące tematy: zdrowe serce, zdrowe nogi, zdrowa dieta, zdrowe płuca, zdrowy umysł. Będzie również stanowisko, w którym będzie do dyspozycji Centrum Doradztwa Pacjentowi. Wolontariuszom „Flandrii” będą towarzyszyć również belgijscy partnerzy, z którymi współpracujemy od początków działalności. Przewidziane są różne gadżety oraz upominki za udział w przewidzianych aktywnościach.

 

Współorganizatorami Spartakiady są: Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz TKKF
w Inowrocławiu. Honorowymi organizatorami są : Marszałek Województwa Kujawsko – Pomorskiego, Wojewoda Kujawsko – Pomorski, Prezydent Miasta Inowrocławia, Starosta Powiatu Inowrocławskiego, Wójt Gminy Inowrocław.

 

Komentowanie wyłączone.